Česky Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Chodská chalupaChodská chalupa se nachází na vrchu Hrádek nad obcí Újezd, 5 km od okresního města Domažlice, pod pomníkem známé historické postavy Chodska J.S.Koziny. V roce 2009 byla Chodská chalupa kompletně zrekonstruována, aby byla následně roku 2010 nově otevřena široké veřejnosti. 

Kiosek na Chodské chalupě

kiosek na Chodské chalupěKiosek byl vybudován v letech 2004-2005, aby sloužil k občerstvení a posezení příchozím. Od roku 2010 je kiosek pravidelně otevřen vždy od začátku června do konce srpna. Kiosek nabízí, kromě občerstvení i propagační materiály zvoucí k návštěvě zajímavých míst našeho regionu. Turisté si v kiosku mohou zakoupit pohled, turistickou známku či nově od roku 2012 také turistickou vizitku. 

Z nápojového lístku je možno ochutnat točené pivo Chodovar 11°, točenou limonádu, nealkoholické pivo, různé druhy slazených nápojů, ledové čaje, v chladnějším počasí zahřeje káva, čaj, horká čokoláda apod. Pro utišení hladu nabízíme klobásku, párek, langoš či hranolky. Těm méně náročným postačí tatranka, croissant, tyčinky, brambůrky. V kiosku samozřejmě nechybí široký výběr nanuků. Součástí je také posezení až pro 30 hostů. 


Videa z Chodské chalupy

Restaurace Chodská chalupa na Hrádku ve dne

Restaurace Chodská chalupa na Hrádku v noci


Výročí 25 let Hrbáček s.r.o. a běh Chodsko grand Prix 2016

 

Geocaching na Chodsku

Pro milovníky geocachingu je v blízkosti pomníku umístěna cache.

Rekonstrukce Chodské chalupy

Kompletní rekonstrukci prováděla stavební firma a stavebniny Hrbáček s.r.o. Hlavní činností společnosti je prodej stavebnin jak na Domažlicku, tak v celém Plzeňském kraji. Kromě stavební činnosti firma provozuje spedici a autodopravu. Společnost má také pobočku v Praze, jejímž hlavním účelem je opět prodej stavebnin. 

Společnost Hrbáček s.r.o. je taktéž současným provozovatelem Chodské chalupy.